IT Technik
Úvod         Potřebujete IT technika?        

Internetová telefonie a náklady na telefonní hovory (VOIP)

Mnoho firem má značné náklady na provoz telefonů. IT technik má dostatek informací o cenách a technických možnostech snížení těchto nákladů. Toto snížení ceny může být i v mnoha stovkách procent!

Jednou z cest ke snížení cen telefonních hovorů může být přechod na internetovou telefonii (VOIP). Tento způsob neznamená žádné omezení v komfortu poskytovaných služeb. Při použití internetové telefonie je možné použít program, pomocí kterého lze telefonovat, ale je možné i zakoupit speciální telefonní aparát, který vypadá obdobně jako klasický telefon. Telefonující tedy nemusí ani poznat, že používá internetovou telefonii.

Velkou výhodou internetové telefonie je, že používání telefonu není vázáno na konkrétní místo, ale je možné ho používat v podstatě kdekoli, kde je k dispozici dostatečně kvalitní připojení k internetu. Další výhodou je možnost využívat takzvanou „virtuální ústřednu“. „Virtuální ústředna“ umožňuje přepojování mezi telefony, poskytuje hlasový záznamník apod. Je dokonce možné využívat i „virtuální fax“. Kdy dokument, který někdo pošle klasickým faxem, je převeden do formátu PDF a odeslán na zvolený email.

Ceny jsou zejména ve srovnání s cenami dominantního telefonního operátora v ČR velmi zajímavé.

Výběr z ceníku jednoho poskytovatele internetové telefonie:

Pevná čísla v ČR mimo špičku 0,42 Kč, ve špičce 0,59 Kč

Anglie0,30 Kč
Kanada0,19 Kč
Německo0,36 Kč
Rakousko   0,41 Kč
USA0,36 Kč
Rusko0,22 Kč

Ceny jsou uvedeny za 1 minutu a jsou uvedeny včetně DPH a jsou platné na počátku roku 2010.

U internetové telefonie se většinou neplatí žádný paušál, nebo je v řádech desetikorun.


      webmaster  zavinac  it-technik.cz